PROJEKT – DOM BABY JAGI SKRADNIE NIE JEDNO SERCE

Ten projekt o powierzchni 45 m2 zaprezentuje biuro architektoniczne z Warszawy podczas targów TWÓJ MAŁY DOM    27-29.05.2022.
 
Projekt podczas targów, będziecie mogli zobaczyć w skali. Na miejscu będą oczywiście eksperci, którzy z chęcią opowiedzą Wam o tym projekcie.
 
„Pomysł stworzenia Domu Baby Jagi powstał w pracowni Pole Architekci. Idea projektowa od samego początku skupiała się na prostocie formy, funkcjonalności ale także na zrównoważonych ekonomicznie rozwiązaniach. Budynek ma 25 m2 podstawy i 5 m wysokości. Posadowiony jest na 9-ciu betonowych kolumnach fundamentowych. W środku to 35 m2 powierzchni użytkowej w której pod jednym dachem udało się zaprojektować; salon, kuchnie jadalnie, łazienkę i sypialnie na antresoli z widokiem. Cały dom został wykonany w technologii drewnianej z wewnętrznym ociepleniem, co sprawia, że dom można użytkować przez cały rok.
Deski, którymi wykończone są elewację i dach, nawiązują do tradycyjnego budownictwa naturalnego. Nowoczesnego charakteru nadaje mu nietypowa forma dachu, którego kalenica została poprowadzona po przekątnej domu. Szklana fasada w całości otwiera się na taras i otaczającą naturę. Dodatkowo podczas nieobecności właściciela, szklana ściana chroniona jest wrotami na całą wysokość budynku. Wrota mogą zmieniać stopień otwarcia w zależności od potrzeb użytkownika. Projekt wraz z realizacją we wskazanym miejscu przez inwestora, można zamówić przez dedykowaną stronę www.domababyjagi.pl

 
Po analizie architektonicznej, budynek w zależności od lokalnego prawa i upodobań, zakłada również zmianę zewnętrznego poszycia pod względem materiałowym i kolorystycznym.”
 
Do zobaczenia 🙂
Facebook